Uwaga rowerzysto! Jazda rowerów obok siebie jest możliwa! Zaskoczeni? Są jednak pewne warunki. Jakie? Już wyjaśniamy.

Przepisy o ruchu drogowym z 2011 roku zezwalają jazdę rowerów obok siebie. Musi być tylko spełniona jedna zasada. Jazda ta nie może w żaden sposób utrudnia ruchu drogowego lub inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
W praktyce bez problemu możemy jeździć obok się poza miastem, gdzie natężenie ruchu jest bardzo małe a dwa rowery obok siebie nie wpływają na bezpieczeństwo innych użytkowników. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla wszystkich organizatorów wyścigów rowerowych.
Jest też niezwykle ważne dla rodziców jadących z dziećmi. Dzięki czemu każdy dorosły może asekurować swoją pociechę jadać od wewnętrznej strony jezdni.

jeśli rowerzyści jadący obok siebie, respektują przepisy, nie stanowią zagrożenia dla innych kierujących i nie utrudniają im ruchu, niedopuszczalne jest trąbienie na nich i poganianie. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu.
Po chodniku oczywiście nie można jechać obok siebie z jednego ważnego powodu. Jazda po chodniku jest zabroniona. Takie ograniczenia nie dotyczą ścieżki rowerowej. Tan natomiast jest zazwyczaj tak wąska, że z praktycznego punktu widzenia jest to raczej mało wygodne.

Prawie.PRO Made in Poland

(7) 0,00 
?
Druga para -9%
(21) 95,59 
?
PRO
(38) 395,59 
?
-17%
Druga para -9%
(2) Original price was: 59,99 zł.Current price is: 49,99 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 49,99 

?
-10%
(7) Original price was: 195,00 zł.Current price is: 175,00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 195,00 

?
-4%
(24) Original price was: 415,99 zł.Current price is: 399,00 zł.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 415,99 

?
PRO
(4) 395,59 
?
Druga para -9%
(67) 43,99 
?
(6) 189,99 
?

YouTube Prawie.PROWszystie filmy

Poznaj kolekcję Prawie.PRO

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *