Sklep Prawie.PRO Forums Serwis Jak wymienić łańcuch rowerowy?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6555
      Grzegorz74
      Participant

      Witam. Jak w temacie. Rozwaliłem sobie dzisiaj łańcuch w rowerze, po części się zakleszczył tak,że nie idzie go wyjąć. Nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić? Lepiej oddać to do serwisu? może ktoś miał podobny przypadek?

    • #8078
      Cerny
      Participant

      Gdzie się zakleszczył?

    • #8092
      Kamilly
      Participant

      Stawiam,że łańcuch wszedł koledze między ramę a koło i pewnie nie da rady kołem nawet obrócić? Nie pozostaje nic innego jak zdjąć koło.

    • #8100
      MichałKraw
      Participant

      Nie zawsze trzeba demontować koło w takim przypadku. Ja bym śrubokrętem lekko podważył i sam może wyskoczy. Przynajmniej mi zawsze to się udawało

    • #8104
      K8
      Participant

      Nie znam się,ale czy w przypadku gdy tak łańcuch się zakleszczy nie będzie kwalifikował się do całkowitej wymiany?

    • #8107
      Bolek
      Participant

      @K8 nie trzeba będzie wymieniać łańcucha. Bardzo mało prawdopodobieństwo,że się coś z nim stało. A jeżeli chodzi o wyjęcie tego łąńcucha to rzeczywiście najrprosztyszym sposobem będzie zdjęcie koła

    • #8114
      Grzegorz74
      Participant

      łańcuch zakleszczył się między ramą właśnie a kołem. Dzięki za porady,jutro biorę się za zdjęcie koła i ponowne założenie łańcucha.

    • #8116
      Bolek
      Participant

      Przy okazji sprawdź czy łańcuch nie uszkodził CI piasty. Miałem taki przypadek. Powodzenia 🙂

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.