Tradycyjnie jak co roku, we włoskim Finale Ligure odbyły się ostatnie z cyklu zawodów Enduro World Series. Weekend ścigania się po singletrackach (29-30 września) uwieńczony zostały udekorowaniem Mistrzów 2018, które miało miejsce w malowniczej scenerii na tle Morza Śródziemnego.

W klasyfikacji generalnej kategorii Pro Men zwyciężył Australijczyk Sam Hill (3510 punktów), od wielu lat skutecznie łamiący powszechnie przyjętą zasadę, że profesjonalne ściganie wymaga korzystania z pedałów zatrzaskowych. Na drugim miejscu uplasował się Damien Oton (3100 punktów). Na najniższym stopniu podium stanął Florian Nicolai (2770 punktów). Team Chain Reaction Cycles Mavic którego reprezentantem jest tegoroczny Mistrz, może zaliczyć cykl do udanych nie tylko z powodu zwycięstwa w kategorii Pro Man. Klasyfikację generalną dla kategorii Men U21 wygrał jeżdżący w tych samych barwach Elliott Heap i to pomimo nieukończenia szóstej rundy tegorocznego cyklu, która miała miejsce w Whistler w Kanadzie.

Przy okazji tego wydarzenia, warto przypomnieć tekst o różnicach pomiędzy pedałami zatrzaskowymi, a platformami w enduro (-> link <-). Fakt, że świeżo upieczony mistrz korzysta z platform, rzuca nowe światło na naszą polemikę, będącą powodem burzliwej dyskusji na Faceboku 🙂

Pełne wyniki zawodów znajdziecie -> TUTAJ <-. Poniżej możecie zobaczyć krótką relację przygotowaną przez mistrzowski Team Chain Reaction Cycles Mavic. Cykl Enduro World Series 2019 rusza 23-24 marca 2019 w mieście Rotorua położonym w Nowej Zelandii.