Sklep Prawie.PRO Forums Kolarstwo Szosowe technika jazdy na rowerze szosowym – prośba o pomoc

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7367
      Monia1996
      Participant

      Jako, że wiosna przyszła wielkimi krokami dużo czytam na temat kolarstwa szosowego. Gdy jechałam pierwszy raz kolażówką,czyli dosyć nie dawno jazdy próbnej zdziwiłam się jak, że kierownicę szosową można chwytać na tyle sposobów. Jak układacie ręce na kierowniku na podjazdach i zjazdach? a jak podczas sprintów na płaskim?
      Kolejnym nurtującym mnie problemem jest to jak składacie się w zakrętach podczas większych prędkości? Są jakieś konkretne techniki?

    • #7427
      Anonymous
      Inactive

      Yooooo @Monia1996
      No największą zaletą szosówki jest ta kierownica – baranek. Dolny chwyt to ten aerodynamiczny – niżej cycki i głowa – mniejszy opór aero. Więc na zjazdach lecisz w dolnym chwycie. podczas normalnej jazdy trzymaj na tak zwanych łapach czyli klamkomanetkach…..

      Co do składania to jest ważna zasada – balans ciała zawsze przekładaj na wewnętrzną zakrętu.

    • #7508
      qolarz
      Participant

      Układanie rąk jest rzeczy indywidualną, to musisz sobie wyrobić z czasem. Składanie się na zakrętach też należy do rzeczy intuicyjnych. Powodzenia!

    • #7529
      MichałKraw
      Participant

      Mona,Trening czyni mistrza. Rady za dużo Ci nie dadzą,musisz sama sobie wyrobić pewne pozycje i ruchy podczas jazdy szosówką. A jaki rower masz?

    • #7561
      JacekK
      Participant

      no właśnie, najlepiej samemu ćwiczyć, ewentualnie pooglądać jakieś filmiki pokazujące ułożenie ciała, ale nawet jakbyś oglądała cały dzień to i tak nie jest powiedziane, że będziesz umiała to powtórzyć, po prostu trzeba ćwiczyć jak najwięcej

    • #7581
      Kamilly
      Participant

      wszystko do opanowania,bez obaw 🙂 takie rzeczy wychodzą naturalnie z człowieka. Trochę pojeździj i sama zobaczysz. Daj znać jak idzie. powodzenia !

    • #7595
      Aleksyn
      Participant

      I najlepsze górskie,kręte i równe drogi 🙂 najlepsza jazda wtedy. Polecam

    • #7600
      Monia1996
      Participant

      SUPER! dziękuje za odpowiedzi, postaram się w majówkę zastosować się do Waszych rad i możliwe,że do zobaczenia na trasach ! 🙂

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.