Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe Rower na raty 0% czy to się opłaca? Haczyki?

Viewing 3 reply threads
  • Author
    Posts
    • #2031
      Jan Rymsza
      Participant

      Kupowaliście kiedyś np. rower na raty rzekomo 0%? Ja non stop widzę reklamy typu – rower 5000 pln lub 10×500 pln. Na czym oni zarabiają?

    • #2032
      19Mindim83
      Member

      Ja jak kupowałem rower na raty 0% w Media Expert to mi nic nie doliczyli i faktycznie spłaciłem dokładnie tyle ile kosztował rower. Warunki muszą być dwa – spłacasz raty terminowo oraz NIE BIERZESZ UBEZPIECZENIA.

    • #2033

      Dużo ludzi w Polsce podchodzi nieufnie do rat 0%, bo nie rozumieją mechanizmu działania takiego kredytu.
      W skrócie – prawdziwe raty 0% oznaczają, że sprzedawca/producent pokrywa koszty udzielenia takiego kredytu. Przez co klient nie płaci prowizji i oprocentowania, ale pod warunkiem, że będzie wszystko spłacał w terminie.

      Ubezpieczenie jest najczęściej dobrowolne, a sprzedawca często namawia do jego wzięcia mówiąc “a jak Pan umrze to rodzina będzie spłacać raty?”

      Inna kwestia to, że bank przy okazji umowy ratalnej na rower często wciska dodatkowe produkty – kartę kredytową czy jakis inny limit, który jest normalnie oprocentowany.

      • #2035
        19Mindim83
        Member

        No ok, kumam – z drugiej strony jak duże sklepy mają marże, że dokładają do rat 0% 🙂

    • #3599
      JednosladyTrendy
      Participant

      Faktycznie raty typu 0% istnieją o czym sam miałem okazję się przekonać kilkakrotnie, nie ma ukrytych haczyków czy dodatkowych opłat pod warunkiem iż jest to godny zaufania, solidny sklep na którym możemy polegać.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.