Sklep Prawie.PRO Forums Trening Rower czy bieganie?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6998
      Marex
      Participant

      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się jaka forma jest lepsza na poprawę kondycji ogólnej. Rower czy może lepiej bieganie ? nie będe ukrywał,że trochę leniuch ze mnie i wolę jazdę rowerem,ale z drugiej strony chyba szybszym powrotem do formy byłoby bieganie?

    • #7007

      Bieganie ma tę zaletę, że (teoretycznie) spalasz więcej w krótkim czasie. Trudne pytanie. Ja wolę rower, bo mniej obciążam stawy.

    • #7069
      JacekK
      Participant

      Tak,efektywniej wzmocnisz kondycję bieganiem,ale tak jak napisał Leszek- kosztem stawów. Może rower i dorzuć sobie bieganie do tego?

    • #7129
      Aleksyn
      Participant

      Ewentualnie spinningi sobie rób, też jakieś wyjście. Ale ogólne aeroby, bieżnie itd. powodzenia

    • #7133
      Monia1996
      Participant

      Ja na Twoim miejscu kupiłabym dobre buty,znalazła fajne trasy i pobiegała trochę,a rower zostawiła na relaks 🙂 Bieganiem na pewno szybciej poprawisz formę

    • #7138
      Marex
      Participant

      Wiem właśnie,że bieganiem szybciej się da dojść do formy,ale nie lubię tego jak mam być szczery.. wiem, że to głupio brzmi,ale serio.. Z drugiej jednak strony pomysł Aleksyna bardzo mi przypadł do gustu, w sensie pomysł z bieżnią, pomyślę nad tym 🙂 Chyba na bieżni mniej się stawy męczą?

    • #7160
      Kamilly
      Participant

      Zależy Ci aż tak na szybkim powrocie do formy? bo jak nie to jazda rowerem wystarczająca moim zdaniem spokojnie 🙂

    • #7164
      qolarz
      Participant

      Możesz też robić tak,że naprzemiennie. Powiedzmy we wtorki i czwartki biegać albo siłka i ćwiczenia ogólnorozwojowe a weekend i środa sobie trasy śmigać rowerem. Sam musisz dobrać sobie plan treningowy 🙂

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.