Sklep Prawie.PRO Forums Zdrowie Rola węglowodanów w diecie rowerzysty

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6950
      MichałKraw
      Participant

      Cześć . Skoro na forum ostatnio coraz częściej pojawia się temat żywienia ja chciałbym zapytać jak ważne są węglowodany podczas gdy dosyć często jeździmy rowerem? Czy spożycie w zasadzie niezdrowych węglowodanów i późniejsza jazda rowerem powoduje spalenie ich nie powodowanie zakwaszania organizmy itp?

    • #7935
      qolarz
      Participant

      Niezdrowe węgle pochodzące np ze słodyczy zawsze są niezdrowe i powodują, że nasz organizm źle reaguje na nie. Lepiej spożywać węgle pochodzące np z fig suszonych lub rodzynek

    • #7944
      AAD9
      Participant

      tak w ogóle to trzeba dbać o to żeby dieta była zrównoważona, odpowiednie ilości węglowodanów, białka i tłuszczów i będzie git. nie można się skupiać tylko na jednym ze składników

    • #7965
      K8
      Participant

      Trochę się tym kiedyś interesowałam i zdecydowanie mogę powiedzieć,że powinniśmy ograniczać węglowodany. Oczywiście wszystko jest potrzebne w organizmie,ale nie ma nic gorszego jak napchanie się węglami..

    • #7971
      Natalia9111
      Participant

      Białko najważniejsze przy wysiłku fizycznym. Dużo o tym piszą w internecie

    • #7974
      JacekK
      Participant

      Racja,biało jest ważne,ale samo białko nie wchłonie się bez obecności tłuszczów i węglowodanów. TO ogólnie nie jest proste o tym trzeba sobie na spokojnie poczytać na portalach żywieniowych

    • #7979
      Bolek
      Participant

      Dyskusja moim zdaniem bez sensu.. Żywienie jest indiwydialną sprawą każdego i każdy powinien dobierać skłądniki według swoich potrzeb

    • #7982
      MichałKraw
      Participant

      Mimo wszystko dzięki za rady 🙂 i tak doczytam coś jeszcze apropo żywienia wśród kolarzy. Jak znajdę coś ciekawego to wrzucę na forum

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.