Sklep Prawie.PRO Forums Zdrowie przepuklina kręgosłupa lędzwiowego a jazda na rowerze

  • This topic has 7 replies, 7 voices, and was last updated 7 years ago by K8.
Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7211
      Cerny
      Participant

      Witam. U mojej mamy została ostatnio zdiagnozowana przepuklina kręgosłupa w dwóch miejscach, trochę się tym zmartwiłem zwłaszcza, że moja mama jest zagorzałą rowerzystką. Czy wiecie może czy przeszkodzi jej to ( po ewentualnej operacji) w jeździe rowerem?

    • #7281
      AAD9
      Participant

      cześć, najlepiej żeby zapytała lekarza czy może jeździć, czasami sport jest wręcz zalecany, ale to zależy co komu dolega i w jakim stopni

    • #7322
      Bolek
      Participant

      Uważam,że po operacji czeka mamę jakiś dłuższy okres rehabilitacji i ogólnego wypoczynku, podejrzewam że lekarz prowadzący nie zaleci przez jakiś czas jazdy rowerem.

    • #7340
      JacekK
      Participant

      Ogólnie z tego co wiem jazda rowerem prostuje w jakimś sensie kręgosłup,ale chyba prostowanie nie ma związku z przepukliną. Najlepiej gdy zapyta się lekarza o poradę

    • #7353
      Cerny
      Participant

      Ma wizytę kolejną w przyszłym tygodniu to wszystko się wyjaśni. Póki co nie może jeździć,bo za bardzo ją boli.

    • #7361
      MarcinBX
      Participant

      Skoro już nie może aż jeździć to musi być jakiś zaawansowany stan 🙁 może powinieneś doradzić jej,żeby zaprzestała całkiem jazdy na rowerze.. to może być niebezpieczne już

    • #7368
      Monia1996
      Participant

      U mnie w rodzinie był kiedyś podobny przypadek. Któraś z moich ciotek miała w kilku miejscach przepuklinę i rzeczywiście przed operacją nie jeździła rowerem. Po operacji jakiś czas też nie,ale dzisiaj już śmiga bez problemu, także spokojnie. Wróci mama do formy 🙂

    • #7375
      K8
      Participant

      Cerny,daj znać jak mama będzie po zabiegu. Ciekawa jestem na ile będzie musiała zrezygnować z roweru.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.