Sklep Prawie.PRO Forums Trening Pływanie a jazda na rowerze

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6774
      Cerny
      Participant

      Siemka. Jako, że mam lekkie problemy z kręgosłupem u rodzinnego lekarza dowiedziałem się,że powinienem chodzić na basen. Z drugiej jednak strony słyszałem też opnie,że jazda na rowerze prostuje kręgosłup. Czy można jeździć na rowerku zamiast pływać? Co o tym sądzicie?

    • #7381
      qolarz
      Participant

      Jasne,że można . W czym problem. Kwestia tylko tego, że pływanie bardziej rozwija mięśnie kręgosłupa, rower teoretycznie też,ale na basenie szybciej osiągniesz cel

    • #7385
      Monia1996
      Participant

      Zdecydowanie basen. Rower możesz rekreacyjnie w weekendy np .

    • #7406
      Aleksyn
      Participant

      Skoro lekarz zalecił basen to nie ma innego wyjścia. Tak jak napisała koleżanka,basen nie wyklucza jazdy rowerkiem. Zawsze możesz i pływać i jeździć

    • #7428
      K8
      Participant

      Ewentualnie rower wodny! 😀 żartuje 🙂

    • #7450
      Bolek
      Participant

      Wybrałbym zdecydowanie pływanie. Jeżeli nie masz dobrze amortyzowanego roweru to pogorszysz sobie sytuacje z kręgosłupem.

    • #7455
      MichałKraw
      Participant

      To też zależy w jakim stopniu masz skrzywiony kręgosłup. W pewnych stadiach można spokojnie leczyć skrzywienia na rowerze. Musisz zapytać o to lekarza

    • #7461
      Grzegorz74
      Participant

      Lekarz na pewno powie,że basen. Oni nie lubią sportów rowerowych w leczeniu różnych schorzeń. Wiem,bo mam w rodzinie kilku lekarzy i mają ugruntowane zdanie na ten temat

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.