Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe Obowiązkowe wyposażenie roweru

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6080
      K8
      Participant

      Zaczęłam jeździć na rowerze i powinnamm kupić tzw. wyposażenie. Podobno za brak wyposażenia rowetu mozna dostac mandat. Co należy mieć przy rowerze?

    • #8622
      K8
      Participant

      Halo,halo ! ktoś coś?

    • #8624
      Cerny
      Participant

      Na pewno światełka. Ale to chyba na tym się kończy.

    • #8628
      MichałKraw
      Participant

      obowiązkowe tylko oświetlenie i odblaski. Reszta według uznania

    • #8631
      qolarz
      Participant

      Przynajmniej jeden działający hamulec i obowiązkowe czerwone światełko z tyłu jeżeli mowa już o oświetleniu.

    • #8635
      Monia1996
      Participant

      Hej. Obowiązkowy jest też dzwonek. Ale nie może być zbyt głośny. Najlepiej taki normalny klasyczny

    • #8639
      Grzegorz74
      Participant

      Również kierunkowskazy w przypadku osób niepełnosprawnych z ograniczeniem ruchliwości rąk

    • #8640
      K8
      Participant

      Znalazłam takie coś jeszcze :
      Zgodnie z “Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia” (zaktualizowanym w październiku 2012 roku) każdy rower musi być wyposażony w:

      co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym (od 2012 roku) światłem – czyli np lampka przednia na baterie, akumulatory lub dynamo,
      co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe
      co najmniej jedno światło tylne świecące ciągłym, lub migającym (od 2002 roku) światłem,
      co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec,
      dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku,
      kierunkowskazy – jeśli tylko w przypadku kiedy konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia sygnalizowanie zamiaru skrętu ręką.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.