Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe malowanie i renowacja ramy rowerowej

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7091
      Monia1996
      Participant

      Cześć wszystkim, mam stary rower miejski, kupiony parę lat temu na pchlim targu. Już jak go kupiłam nie był w najlepszym stanie, jednak teraz wygląda już naprawdę nieciekawie i chciałabym go jakoś ładnie odnowić, ale nie wiem jak się za to zabrać. Doradzicie coś? Jakich materiałów potrzebuję, czy na początku trzeba jakoś zdzierać stary lakier, czy wystarczy go przeszlifować? Będę wdzięczna za pomoc 🙂

    • #7095

      Hej. Są specjalne środki do usuwania lakieru chemicznie. Specjalny żel nakładasz i po 15 minutach po lakierze nie ma śladu.

      Potem odtłuszczanie, spray i lecisz.

    • #7128
      Aleksyn
      Participant

      A musisz stary lakier usuwać? może wystarczy pomalować na ten co jest po prostu.

    • #7134
      Monia1996
      Participant

      przydałoby się.. w kilku miejscach lakier już odpryskuje i wygląda to tragicznie. Po drugie rdza też pojawia się. Ale dzięki Leszek za rady. Po świętach się wezme za renowację

    • #7141
      Natalia9111
      Participant

      Przed malowaniem przydałoby się też chyba piaskowanie żeby to było gładkie dosyć. Ale tak mi się tylko wydaje,nie znam się 🙂

    • #7158
      Kamilly
      Participant

      odnawiałem kiedyś sposobem Leszka, w 100 % idealnie wychodzi . Koszty też nie jakieś przerażające. Powodzenia

    • #7168
      Cerny
      Participant

      Skoro mówisz o rdzy to lepiej posprawdzaj czy spawy na ramach są okej. uwierz mi, że nie chciałabyś żeby Ci się rower rozleciał podczas jazdy.

    • #7172
      Monia1996
      Participant

      Spawy na całe szczęście są w porządku. Dzięki za komentarze i podpowiedzi, postaram się wrzucić do wątku zdjęcia przed i po 🙂 pozdrawiam

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.