Sklep Prawie.PRO Forums Serwis luźne szprychy w rowerze

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7320
      Bolek
      Participant

      Witam, podczas wiosennego przeglądu mojego roweru zauważyłem,że niektóre szprychy w rowerze mam luźne, próbowałem to dokręcić w jakiś sposób,bo wiem,że tam gwinty jakieś są,ale nic to nie pomaga. Ciągle zbyt luźne są, czy ktoś spotkał się już z takim problemem i może pomóc? please !

    • #7327

      Masakra, nie jeździj tak, bo scentrujesz koła do tego stopnia, że ciężko będzie uratować obręcz.
      Jak nie wiesz jak to najlepiej uderzaj do sklepu rowerowego. Mają klucze do szprych i centrownice. Ogarną za 30 zł i 5 minut.

    • #7425
      MarcinBX
      Participant

      Tak jak napisał Leszek. Sam nic z tym nie zrobisz, to nie taka łatwa sprawa. Oddaj do serwisu. Mam nadzieje,że nie scentrowałeś sobie felg juz

    • #7434
      Cerny
      Participant

      a dużo masz tych szprych luźnych? i najlepiej stań za rowerem i zakręć kołem. Być może masz scentrowane i stąd te luzy na szprychach się wzięły. Wtedy już tylko centrowanie pozostaje gdzieś w serwisie rowerowym

    • #7442
      AAD9
      Participant

      miałam kiedyś ten sam problem, brat próbował mi to naprawiać i popsuł jeszcze bardziej, a wystarczyło oddać do serwisu i naprawili to w parę minut

    • #7445
      Kamilly
      Participant

      Gwinty są,ale trzeba to robić bardzo precyzyjnie,to nie taka prosta sprawa. Da się zrobić to samemu teoretycznie,ale niestety trzeba mieć trochę “wprawnej ręki” . Tak jak poprzednicy piszą,oddaj to fachowcom

    • #7464
      Cerny
      Participant

      Spokojnie spróbuj zrobić to samemu. Potrzebny będzie prostey klucz do szprych (kilka groszy w sklepie), trzeba tylko każdą ze szprych dokręcać tak samo ( równa ilość obrotów klucza ). Wtedy koło bedzie proste i nie przeciągniesz obręczy na jadną lub drugą stronę względem piasty.

    • #7467
      Natalia9111
      Participant

      Czy przypadkiem luźne szprychy nie są oznaką scentrowanego koła? Wtedy pozostaje tylko serwis wydaje mi się

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.