Sklep Prawie.PRO Forums Serwis jak wymienić piastę w rowerze

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7161
      Bolek
      Participant

      Cześć Wszystkim. Podczas dzisiejszej jazdy rowerem zdarzył się lekki wypadek i uszkodziłem tylną piastę w kole. Najgorsze jest to,że mam rower starego typu i w piaście jest przerzutka.. Czy da się to w jakiś sposób naprawić?

    • #7201
      Marex
      Participant

      A opowiesz coś wiecej o tym uszkodzeniu? trudno stwierdzić czy da się coś z tym zrobić nie wiedząc co się popsuło dokładnie

    • #7221
      Natalia9111
      Participant

      takie piasty są mega drogie 🙁 też kiedyś miała przygodę z tym. Nie polecam

    • #7321
      Bolek
      Participant

      po pierwsze nie działa przerzutka w piaście. Po drugie przeskakuje coś w niej podczas jazdy,taki luz jest co jakiś czas i to bardzo niekomfortowe jest podczas jazdy. A Ty Natalia jakieś problemy miałaś z tą piastą?

    • #7354
      Cerny
      Participant

      Poszukaj w internecie,są poradniki które opisują jak takie piasty się rozkłada i składa. Trochę do roboty jest,ale to taka przyjemna w sumie robota. A jaki model tej piasty ? Sachs może?

    • #7357
      MarcinBX
      Participant

      też kiedyś rozkładałem taką piastę,ale bez poradnika i dalej już nic nie szło z tym zrobić 😀 jednak trochę elementów tam jest i trzeba się wspomóc poradnikiem. 🙂

    • #7378
      Kamilly
      Participant

      Najlepiej oddać to do sklepu rowerowego. Wyjdzie na pewno taniej niż nowa piasta,a w gratisie CI naoliwią mechanizmy jeszcze. Samemu można tylko rozwalić i nie złożyć tego później

    • #7379
      qolarz
      Participant

      Wyjdzie taniej,ale naprawa takiej piasty (a zwłaszcza gdy coś w środku będzie walnięte) to krocie jest. Ogólnie problematyczna sprawa z tą piastą

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.