Sklep Prawie.PRO Forums Serwis Jak wymienić korbę w rowerze

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6727
      Aleksyn
      Participant

      Cześć. Mam ogromny problem z korbą w moim rowerze,ponieważ uległa skrzywieniu i potrzebuje teraz ją wymienić,ale kompletnie nie mogę jej odkręcić. Czy miał ktoś podobny problem kiedyś i czy są jakieś patenty na to? będe wdzięczny za odpowiedz

    • #6952
      MichałKraw
      Participant

      Czym odkręcasz? jeżeli zwykłym kluczem krótkim to zapomnij,musisz wziać rurkę,nałożyć na klucz i stworzyć większy moment siły to po pierwsze. Po drugiej psiknij WD40, może zapiekła się śruba

    • #6992
      JacekK
      Participant

      bez porządnego klucza sie nie obejdzie niestety. Może spróbuj pneumatycznym jeżeli masz. Niestety to bardzo ciężko odkręcić czasami. Musisz próbować

    • #7013
      Monia1996
      Participant

      z tego co pamiętam przy wymiany korby trzeba zmienić też łożysko.. może lepiej oddaj to fachowcom z serwisu?

    • #7024
      Cerny
      Participant

      Ja nie miałem z tym nigdy problemu. Po prostu klucz,a najlepiej dwa i troche czasu. A nowe łożysko rzeczywiście może się przydać

    • #7035
      Bolek
      Participant

      Niekoniecznie nowe łożysko trzeba będzie. Po prostu trzeba zobaczyć w jakim stanie jest stare i ewentualnie dać nowy smar.

    • #7042
      Marex
      Participant

      w jaki sposób wygiąłeś korbę? to nie takie proste do wykonania 🙂

    • #7082
      Aleksyn
      Participant

      spadł mi z uchwytu ściennego podczas wiosennych porządków w garażu. Z problemem poradziłem już sobie,dało się odkręcić jakoś po wielu próbach

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.