Sklep Prawie.PRO Forums Trening Jak ustawić siodełko i kierownik żeby nie bolał kręgosłup

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6805
      K8
      Participant

      Hej. Tak jak w temacie wątku. Chciałabym jakoś sensownie ustawić moją kierownicę względem siodełka tak aby nie odczuwać lekkich bólów kręgosłupa. kiedyś słyszałam gdzieś,że są jakieś reguły w ustawianiu tych dwóch rzeczy,ale nie mogę już tego nigdzie znaleźć 🙁 czy wie ktoś może jak to ma być ustawione prawidłowo?

    • #6811

      Generalnie dwie rzeczy sprzyjają tego typu rzeczom: za niskie ustawienie kierownicy oraz za wysoko ustawione siodło.

    • #7217
      JacekK
      Participant

      Metodą prób i błędów musisz sama dojść do optymalnego dla Ciebie ustawienia. Popróbuj po prostu jak Ci jest najwygodniej

    • #7238
      K8
      Participant

      właśnie chodzi o to,że wszystko mam ustawione jak należy i nadal odczuwam bóle 🙁 prawodpodobnie musze udać się do lakarza

    • #7242
      Bolek
      Participant

      a nigdy wcześniej nie miałaś problemów z kręgosłupem? koniecznie do lekarza,to nie żarty

    • #7289
      Monia1996
      Participant

      też borykałam się z problemami kręgosłupowymi. Najlepiej gdy najpierwsz skonsultujesz to z lekarzem, ale prawdopodobnie powie Ci to samo co mi czyli pływanie 🙂

    • #7294
      qolarz
      Participant

      grunt mieć prosto plecy i wygodne siodełko, ważna jest też wysokość siodełka względem kierownika. Najlepiej stań bokiem do lustra siedząc na rowerze i przypatrz się jaką pozycję przybierasz przy różnych ustawieniach siodełka i kierownicy

    • #7297
      K8
      Participant

      Dzięki Wam za rady,ale już sobie poradziłam z problemem. 🙂 problemów jako takich z kręgosłupem nie mam,ale chodziło właśnie o złe ustawienie siodełka.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.