Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe Jak się przygotować do długiej wycieczki rowerowej?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6755
      qolarz
      Participant

      Cześć wszystkim. Mieszkam we Wrocławiu i planuje się wybrać z przyjaciółmi na dosyć długą trasę ( 140 km ). Oni są doświadczeni w takich jazdach,ja natomiast chciałbym się dowiedzieć jak przygotować się na tak długą trasę. Wolę zapytać was,bo nie chce przy nich wyjść na jakiegoś amatora .. 😉

    • #6929
      JacekK
      Participant

      Na początek sprawdź rower,opony,przerzutki,hamulce. Zapakuj dobrą pompkę do kół, jakieś 2 klucze (najlepiej takie,które będą pasowały to śrub Twoich kół). Może jakiś śrubokręt się przydać też.

    • #6932
      Grzegorz74
      Participant

      Plecak i trochę prowiantu. Woda,wiadomo . Jakieś batony energetyczne,bo pewnie przerwy będzięcie mieli.

    • #6951
      MichałKraw
      Participant

      A kiedy masz tą wycieczkę? może jakieś przygotowanie kondycyjne? spinningi czy coś. Tak tylko sugeruje,bo w zasadzie nie wiem jak tam z formą u Ciebie

    • #6954
      Cerny
      Participant

      Przygotowanie kondycyjne zwłaszcza w kotekście tak długiej wyprawy obowiązkowe. I w zasadzie tez kolega nie sprecyzował w jakiej płaszczyźnie chce się przygotować. Możesz doprecyzować qolarz?

    • #6989
      Bolek
      Participant

      dobry plecak,jakiś płaszcz przeciwdeszczowy jakby pogoda była niepewna, nóż może się przydać, zapasowa dętka,wentyle, powerbank żeby ewentualnie podładować telefon,prowiant i chyba tyle

    • #6991
      JacekK
      Participant

      Bolek,chyba trochę przesada z zapasową dętką..średnio tak wymieniać na drodze dętke. Wentyle? po co?

    • #6995
      MarcinBX
      Participant

      Zgadzam się z Jackiem, bez sensu brać aż tyle. Ja podczas moich wakacyjnych maratonów nie biorę nic więcej oprócz wody,prowiantu kilku narzędzi i pompki .

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.