Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe Jak odnowić stary rower?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7186
      MarcinBX
      Participant

      Siemka. Po świętach mam w planach odrestaurować trochę mój stary rower, który nie jeżdżony był już hmm.. z 10 lat może. Wiem,że przydałoby się zmienić opony,bo są lekko popękane już. Na felgach też pojawiła się rdza. Czy ktoś odnawiał już kiedyś rower i podpowie na co zwrócić uwagę przy renowacji?

    • #7283
      AAD9
      Participant

      przede wszystkim trzeba zadbać o takie części jak łańcuch i ogólnie napęd, po takiej przerwie pewnie wszystko nie nadaje się do użytku

    • #7286
      Monia1996
      Participant

      i posprawdzaj czy nie ma przerdzewiałych elementów ramy, to niebezpieczne tak jeździć gdy coś może w każdej chwili się złamać.

    • #7337
      Marex
      Participant

      Popękane opony nie wróżą dobrze, od tego bym zaczął na Twoim miejscu. Później stopniowe rdza itd

    • #7352
      Cerny
      Participant

      Na felgach pojawiła się rdza? dobrym sposobem jest popryskać takie felgi środkiem w sprayu takim do rdzy i później spłukanie tego. W międzyczasie jeszcze można lekko gąbką to poszorować i obficie spłukać,felgi będą jak nowe

    • #7360
      MarcinBX
      Participant

      A możesz polecić jakiś środek konkretny? On tak po prostu usunie rdze? A opony już nowe zakupione razem z dętkami 🙂

    • #7365
      Monia1996
      Participant

      Ja do mojej ostatniej renowacji roweru używałam takiego w sprayu, zielono biała puszka. Wydaje mi się,że w każdym sklepie budowlanym kupisz

    • #7372
      Marex
      Participant

      Ze starego roweru w modny rower w stylu retro.


      fajnie opisane. Polecam przeczytać

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.