Sklep Prawie.PRO Forums Kolarstwo Szosowe Jak bezpiecznie jeździć między samochodami?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #6749
      Cerny
      Participant

      Cześć Wam. Chciałbym poruszyć taki dość powszechny ostatnio problem,chodzi mi o jazdę po mieście rowerem i konflikty pomiędzy kierowcami a rowerzystami. Macie z tym jakieś przygody. Jak według Was bezpiecznie jeździć po mieście między samochodami?

    • #6759
      JacekK
      Participant

      slalomem… 😉

    • #6790
      MarcinBX
      Participant

      ja zawsze wybieram ścieżki rowerowe. Jak tylko mogę omijam jazdę ulicami.

    • #6800
      qolarz
      Participant

      Miałem już kilka sprzeczek z kierowcami. Nie mówię oczywiście,że wszystkie były z winy kierowców. Po prostu trzeba jeździć z głową,trzymać się blisko pobocza i wyznaczonych pasów (w miastach) . Poza miastami jeżeli jest dobre pobocze najlepiej jechać poboczem

    • #6809
      JacekK
      Participant

      Ja kiedyś we Wrocławiu zostałem lekko potrącony przez samochód.. na całe szczęście skończyło się tylko na odrapaniu ręki i.. mandacie dla kierowcy. Nie wykalkulował i zawadził mnie lusterkiem w kierownicę.

    • #6822
      Marex
      Participant

      Jak ktoś jest jednocześnie kierowcą i rowerzystą ( a pewnie większość jest) to wcale nie trzeba podpowiadać jak się jeździ rowerem między samochodami 🙂 to sie wie

    • #6826
      Natalia9111
      Participant

      albo w ogóle unikać jazdy w większych miastach.. chyba najrozsądniej. Najlepiej gdzieś gdzie jest cisza,ładne widoki i czyste powietrze 🙂

    • #6831
      Cerny
      Participant

      wielkie dzięki Natalia za rady 😀 zwłaszcza,że pytając miałem na myśli miasto.. i to duże

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.