Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe Czyszczenie roweru alkoholem izopropylowym

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7049
      Kamilly
      Participant

      Siemka. W najbliższym czasie planuje zając się swoim rowerem i pierwsze co chciałbym go go trochę doczyścić,bo tu i ówdzie przy remoncie mieszkania pomazany został farbą oraz klejem. Wpadłem na pomysł żeby do mycia użyć alkoholu izopropylowego. Czy ktoś już czyścił w ten sposób rower i może potwierdzić, że to bezpieczny sposób?

    • #7569
      AAD9
      Participant

      Wydaje mi się że to kiepski pomysł, chyba lepiej użyć jakiegoś rozpuszczalnika albo specjalnego preparatu, w sklepach rowerowych albo motoryzacyjnych pewnie coś takiego się znajdzie

    • #7605
      K8
      Participant

      Alkohol izopropylowy rozpuści Ci lakier i gumowe elementy, więc nie polecam. A może zwykłym ropszuszczalnikiem ftalowym?

    • #7606
      Grzegorz74
      Participant

      Dokładnie,najzwyklejszy rozpuszczalnik powinien dać radę,ewentualnie spróbuj jeszcze spirytusem . A jaka to farba i jaki klej?

    • #7610
      MichałKraw
      Participant

      Zmywacz do paznokci też dałby radę,benzyna. Różne specyfiki są to czyszczenia

    • #7613
      Marex
      Participant

      Ja zawsze wszelakie zabrudzenia usuwam najpierw wodą,a ewentualnie później rozpuszczalnik lub inne podobne specyfiki. Zaschnięty klej bardzo często idzie usunąć szpachelką delikatnie

    • #7619
      Bolek
      Participant

      Jasne, prawie każdy klej idzie usunąć mechanicznie. Może farbę też byś zeskrobał jakoś? uważając oczywiście żeby nie porysować lakieru.

    • #7627
      Natalia9111
      Participant

      skrobaniem najłatwiej sobie uszkodzić lakier na rowerze. Po prostu środki rozpuszczające jakieś zastosować i tyle

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.