Sklep Prawie.PRO Forums Ogólne Forum Rowerowe czy nowy rower trzeba rejestrować?

Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #7157
      Kamilly
      Participant

      Siemka, kupiłem dziś sobie nowy rowerek tylko zastanawiam się,bo mówili coś w sklepie o rejestracji,ale nie zrozumiałem o co chodzi dokładnie.. Podpowie ktoś czy jak się kupi nowy rower to trzeba go zarejestrować?

    • #7166
      Piotr Pluta
      Participant

      Nie ma takiego obowiązku ale oczywiście warto rower zarejestrować w ogólnopolskiej bazie danych. Najprostsza i najszybsza opcja to zarejestrować rower na http://www.krajowyrejestrrowerowy.pl. Na tej stronie można też ubezpieczyć on-line rower od kradzieży.
      pzdr

    • #7189
      MarcinBX
      Participant

      Też poleciłbym Ci zarejestrować. Ja każdy rejestruje

    • #7285
      Monia1996
      Participant

      Co w zasadzie daje zarejestrowanie roweru? Są jakieś zalety tego? sorki,to może głupie pytanie,ale nie ogarniam 🙂

    • #7287
      AAD9
      Participant

      teoretycznie w razie kradzieży można go łatwiej znaleźć

    • #7290
      Piotr Pluta
      Participant

      Gdy rower się odnajdzie – łatwo będzie zwrócić rower właścicielowi. Obecnie Policja ma ogromny problem, żeby namierzyć właściciela odnalezionego roweru. Policja nierzadko odnajduje skradzione rowery ale to nie rozwiązuje problemu zwrotu roweru do właściciela. Dla policji rower, który nie jest zarejestrowany na policji (w ich lokalnej bazie danych) jest anonimowy. Rejestracja na http://www.krajowyrejestrrowerowy.pl jest darmowa, trwa 3 minuty i gwarantuje, że rower przestaje być anonimowy. Ta baza nie jest lokalna tylko ogólnokrajowa i policja ma do niej dostęp. Czyli jak rower skradziony w Łodzi znajdzie się w Koszalinie to nadal będzie można namierzyć właściciela.

      A sięgając w przyszłość… jeśli rejestrowanie roweru w KRR będzie powszechną praktyką, wówczas sprzedanie kradzionego roweru nie będzie takie łatwe jak obecnie, bo znając markę i numer ramy będzie można w kilka sekund na telefonie zweryfikować czy rower oferowany na bazarze/allegro/olxie/gumtree jest kradziony czy nie. W ten sposób wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do tego, że spadnie liczba kradzieży rowerów. Moim zdaniem warto.

    • #7324
      Bolek
      Participant

      Fajnie dowiedzieć się o tylu rzeczach o których nawet nie miałem pojęcia. Na wiosnę planuje zakup dwóch nowych rowerów i obydwa od razu zarejestruje.Dzięki Piotr za wyczerpującą odpowiedź !

    • #7332
      Natalia9111
      Participant

      Ja swoje zawsze rejestrowałam. Jakoś mam zawsze strach o swoje rowery pozostawiane w miejscach publicznych więc wolę się ubezpieczać

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.