Btwin Elops 500 – wygięta obręcz tylnego koła

HP Forum Serwis Btwin Elops 500 – wygięta obręcz tylnego koła

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Bajzykl2000 11 miesiące, 3 tygodnie temu.

• Autor
    Wpisy
  • #23876 Odpowiedź

Bajzykl2000
    Użytkownik

Witam,
    Krótko przed Wielkanocą kupiłem swój pierwszy rower (wcześniej jeździłem na miejskim), Btwin Elops 500 (w Decathlonie). Po kilku tygodniach regularnej jazdy pojawiły się problemy: początkowo tylny hamulec prawie nie działał, a później praktycznie nie dało się jeździć. Okazało się, że obręcz tylnego koła uległa wygięciu (nie wiem, w jakich okolicznościach, problem nasilał się stopniowo) – przez większą część obrotu było dobrze, ale w pewnym położeniu ocierała o jeden z klocków hamulcowych (rower ma hamulce szczękowe), następnie o drugi, a potem znowu o pierwszy. W Decathlonie wymienili mi w ramach gwarancji tylne koło, ale po niedługim czasie z nowym zaczęło dziać się dokładnie to samo. Czy popełniam jakiś błąd w użytkowaniu roweru (jeżdżę normalnie, nie robię żadnych akrobacji), czy po prostu jest jakiś błąd konstrukcyjny? Jeśli to drugie, może powinienem wymienić koła na jakieś inne – na jakie i ile mogłoby to kosztować?

Odpowiedz do: Btwin Elops 500 – wygięta obręcz tylnego koła
Informacje o Tobie: